Rozhodující roky byly i pro mě porevoluční a propásl jsem je, propásl na druhou (možná třetí a čtvrtou), plácal jsem se na škole a udělal maturitu na samé. :) Škola života měla být, ale o něčem jiném, než o rozvoji Sokolovského průmyslu, jak bylo plánováno. Po škole se psal už rok 1993, nejlepší fleky v blízkých BRD byly obsazeny, nebo jsem neměl praxi , smůla. Chytl jsem se však v Německé firmě 15km od domova a po zapracování jsem tam pracoval jako technik v oddělení vývoje. Byl jsem vývojář. Po letech jsem vymyslel testovací zařízení na zkoušení kabelů o mnoha vodičích s neomezeným počtem koncovek na zkrat a průchodnost. Na Nobelovu cenu to nebylo, na patentování o fous také ne, ale být to o 5, 10 let dříve, tak ano. Ten patent. Dnes bych dávno jezdil každých 5 let v novém BMW a chrochtal bych blahem jako mnozí jiní. Tato práce byla ukončena jejím přesunem dál na východ, další tak zajímavá v nabídce nebyla. Děkuji globalizaci v kombinaci s nenažranosti vysokého managementu. Ve svém volném čase jsem mezitím přečetl několik významných autorů, českých např.  Květolav Minařík, Plzák a mnoho jiných a mnoho zahraničních. Zájem jsem měl o jógu a navštěvoval jsem Jozefa Studeného. Měl jsem stále větší a konkrétnější pochybnosti o úplném zdraví civilizace, chtěl jsem ji trochu uniknout a a ještě netušil jak moc si na mě za chvíli došlápne.

Začal jsem pracovat u nás v jedné fabrice spolupracující přes hranici. Dělal jsem vedoucího oddělení v klasické české montovně. Nemoc civilizace dolehla plně a nečekaně. Tam mě chytly záda tak, že jsem chtěl umřít. Trvalo to zcela zbytečně 6 měsíců. Seznámil jsem se s naší zdravotní péčí, která je spíše její parodií a neschopností zdravotního aparátu zbavit mě bolestí neřku-li vyléčit. Seznámil jsem se také se zvláštním postojem okolí. Jednak, když vám něco je a jednak že maturant přeci nemůže vědět víc jak doktor.

Poprvé mi opravdu výrazně pomohla až Dornova metoda. Kdyby byla aplikována ihned nemusel jsem ani jednou kvůli tomu k doktorovi. Co se stalo? Šlo o kombinaci nesprávného životního stylu, práce v kanceláři v kombinaci s nárazovou těžkou prací a se stresem. Došlo ke ztažení  organizmu a vzniku bloku, který nešlo rozhýbat žádným sportem ani běháním, ani plaváním, ani....ani.... žádným pohybem, protože došlo k částečné dislokaci kloubů a jakýkoliv pohyb škodil. Nejen to, ale veškerou energii tělo používalo k posilování už tak silného bloku. Zdravotní péče je zaměřena na prášky, nesmyslná vyšetření, operace a jenom ne na účinnou manuální terapii a opravdovou pomoc! Někde ano, ale když vás něco chytne, kde teď hned účinnou terapii najdete? Takže jdete k doktorovi.........

Po těchto zkušenostech bych se z placení takové zdravotní péče milerád odhlásil, kdyby ta péče nebyla vnucena zákony.

Od mých původních zájmů jsem se neodchýlil, ale byl jsem donucen je doplnit o nekompromisně správné technické zvládání vlastního těla. Proč nekompromisně je jasné, protože by mi to jinak nepomohlo a byl bych práce neschopen a těžké práce, jako masáže které dělám, už vůbec. Nepomohla však jen Dornova metoda, ale také energetická Čínská masáž, protože se to týkalo svalů a také drah. Všechno je technické, logické a nezbytně nutně přesné a vše má svůj vývoj. V současnosti pracuji na účinných jemných technikách, které jsou účinnější a pro prevenci nejlepší a skutečným základem pro osobní rozvoj. Jsou vhodné pro širokou veřejnost a zejména pro páry. Proto jsem začal s poradenstvím ve vztazích, ne každý má takové štěstí , že se svých chronických bolestí zbaví a ještě k tomu objeví a umí techniky na jejich odstranění a ještě k tomu najde a umí techniky jemnější a účinnější, aby k bolestem nikdy ani nedošlo. 

Osobní příběh může vytvořit určitý vztah, sympatie, můžete ho využít pro svůj prospěch, některé techniky mohu s kolegy probrat. Tajnosti s dostatečně ověřenými věcmi nedělám a komunikaci a výměně zkušeností jsem otevřený.

Reiter Praha