Dokonce, i když se vytvoří výrůstky, není často zapotřebí nic jiného než povolit šlachy a zvětšit prokrvení. Nenabízím další zázrak jako další z dnes tak početné řady zázračných metod, prostředků a mastí a léků. Není nic lepšího než správné prokrvení. U bolesti kolene je to stejné, obnoví se prokrvení a stává se, že najednou potíže rychle mizí. Příčiny mohly být nejrozmanitější a dokonce i výrůstky, mizí. Je to pochopitelné, protože správný oběh tekutin odplaví vše, co tam být nemá, včetně zánětů a infekce. Na všechny potíže neexistuje lék, ale při všech potížích je nutné obnovit správný krevní oběh, který sám zaručuje obrany schopnost organismu ze všeho nejlépe. Na správné prokrvení tu je Čínská masáž, která používá mechanizmy vlastního těla. Dovoluji si tvrdit, že účinek se nedá vůbec srovnávat ani s nejlepšími mastmi a doplňky stravy a čaji… Při poúrazových a pooperačních stavech a při čerstvých zánětech je to jiné, ale po nějaké době půjde opět o nastolení správného prokrvení. A když nebude, znamená to další komplikace!

Divím se, že ještě nikdo nepřišel s absolutní strhující novinkou, jako u jiných druhů masáží

masáž kloubů

Avšak masírovat jen jeden kloub by byl opět chybou. Nemá smysl masírovat jen kloub, který bolí, bylo by to tuze málo. Klouby mezi sebou komunikují, což je hezky řečeno, ale je to jasné i z hlediska statiky. Nefunguje-li správně jeden kloub jak může potom správně pracovat libovolně jiný? Obnovením statiky těla se zabýváme Dornovou metodou.

Bolesti libovolných kloubů mohou začít nenápadnou ranní ztuhlostí. Po měsících nebo letech se objeví otoky a silná bolestivost, kterou zpočátku lze takzvaně rozhýbat. U některých malých kloubů např. na ruce však vede ke vzniku pokřivení prstů, rukou apod.

Čínská medicína ke kloubům, šlachám a nehtům přiřazuje vnitřní orgán játra a vše co může oslabit jejich fungování, oslabuje i funkci kloubů. Jedná se o problém nejen stravovacích návyků, ale také např. stresu, zvýšená námaha, konzumace alkoholu aj.