Jak děláme Čínskou masáž Reiter a Holasová v Praze 11 / 10 a Reiter Praha 2

Technika Tujny spočívá v nejrozmanitějších hmatech, záleží na tom, jak je kdo ovládá, jak se technicky a pocitově orientuje na masírované osobě a také na dlouhodobém a aktuálním stavu masírovaného místa či celkově masírované osoby a na dosaženém stupni spolupráce a to nejen ve smyslu využití dalších podpůrných metod, jako domácích cviků a třeba dobrý pitný režim, ale i v osobním smyslu, co do celkové komunikace. Obvykle se masírovaná osoba brání změně k lepšímu podle svého živlu, který ji vládne, více o tom zde: poradenství podle tradiční čínské medicíny TČM.

 

Principem masáže Tuiny obecně

je povolit, uvolnit, zprůchodnit energetické dráhy, na nejvyšších stupních otevřít body
dále tedy zlepšit danou oblast, jedná se o skutečné umění rostoucí s praxí. Každá část těla má své masérské techniky (obecně zde), které se s časem dále rozvíjí, tak jak je masírované tělo dál a dál zvládá, včetně různých cviků a mobilizace, např. bodová masáž spočívá v tlakovém působení na tzv. aktivní body na povrchu těla. Tyto body jsou většinou na meridiánech, kterými proudí životní energie „čchi“, podle Taoismu. Tuto energii masér nemusí vnímat na to, aby masáž technicky správně provedl. Pokud ji technicky správně neprovede, tak jen tolik nezabere. Strach z možného ublížení masáží není na místě při dodržení běžně platných masérských pravidel, od masírovaného to však obnáší, když něco bolí tak to má říct a nebýt hrdinou, nebo si myslet, že to víc pomůže, už tohle je o komunikaci. Strach ze vzájemného energetického ovlivnění je na místě úplně stejně, jako při jakémkoliv jiném kontaktu s kýmkoliv a to i na dálku, třeba po telefonu. Nemá smysl se každého a všeho bát, platí zde normy správného společenského chování a vzájemné respektování svobody. V životě má každý těžké chvíle, kdy si o svobodě může leda tak snít, o tom nemůže být pochyb a tímto tématem se dotýkám i základu naší společnosti, která je hierarchální. Avšak zpět k Čínské masáži a konkrétně k mému provedení, osobně při masáži nedělám energeticky vůbec nic jiného, než že konstruktivně slovně komunikuju a provádím fyzickou silou masáž. 

 

Vznik Čínské masáže

vznikla na základě poznání meridiánů drah, 5 prvků a dualitě jin jang. Podrobnosti dále zde: masáže podle teorií TaoismuDá se to brát jistě jako významné celosvětové kulturní bohatství, na západě existovalo něco podobného, ale bylo to zřejmě bezezbytku zničeno, zdejším obyvatelům se nepodařilo tradici udržet.

Čínská masáž Tuina je jedním z pilířů tradiční čínské medicíny, je osvědčenou léčebnou metodou po celá tisíceletí a navíc je hlavně výbornou prevencí. To všechno je pouhým vedlejším produktem duchovní disciplíny Taoismu. Určeno pro všechny věkové kategorie. Píšeme také o tom pro koho je určena čínská masáž.

 

Princip čínské masáže Tuina 

Největší síla smysl Čínské masáže spočívá v prevenci, to znamená nečekat až někdy nějaká nemoc propukne. Západní medicína smysl slova prevence nidy nepochopí, stejně jako význam slov úplné vyléčení. Znamená to, že je také nejlepší diagnostickou metodou, zejména v tom, že poznává nesoulad dřív jak přístroje. Můžete se cítit velmi špatně a žádné přístroje na vás odchylku z normy nenajdou, nebo najdou, ale co s vámi udělají? O západní medicíně koluje jeden vtip: "Pacient byl zcela zdráv, jen nečekaně zemřel." Prevence zdraví je udržování celkové kondice na vysoké úrovni, že nemoce nemají šanci, asi tak jak to bylo v předchozích generacích, když někteří umírali po osmdesátce a vživotě neviděli doktora. Ještě lepší než prevence, je permanentní zlepšování, tak jak je to známo o legendárních mistrech.

 

Provedení Čínské masáže Reiter a Holasová Praha 10 / 11 a Reiter Praha 2 centrum

Největší síla Čínské masáže spočívá v prevenci, to znamená nečekat až někdy nějaká bolest, nemoc, křivá páteř, chyby v koordinaci propuknou.

 

1) Čínská masáž tlaková - reflexní, dále bodová, podle aktuální potřeby. Některé techniky jsou srovnatelné s klasickou masáží.


  •  

Technika masáže Tuiny spočívá v nejrozmanitějších hmatech, každá část těla má své techniky masáže, které se s časem dále rozvíjí, tak jak je tělo dál a dál zvládá, včetně různých cviků a mobilizace. Bodová masáž působí na body, které jsou většinou na meridiánech, kterými proudí životní energie „čchi“, podle Taoismu.

 

Čínská bodová masáž pomáhá kompletně s kondicí těla, může i léčit nebo zachraňovat život při zástavě srdce, při vysokém krevním tlaku, můžete si sami vymyslet všechno, co souvisí s tělem, tak např. při nespavosti, odstraňuje únavu, zvyšuje výkonnost, zlepšuje paměť, zpomaluje stárnutí kůže a celého organismu... Používá se také v boji s nadváhou a úspěšně odstraňuje stres. Např. ve zkouškovém období pacifikuje trému střed zápěstí v předu,  žaludeční nervozitu... Někdy stačí jen bodová masáž, reakce ukáží vhodnost jednotlivých technik. Bodová masáž se používá např. při bolestech hlavy, při některých kloubních onemocněníchartritidě, chronické bronchitidězánětu průdušekastmatuvysokém krevním tlakuzánětu svalů, ischiasužaludečních vředech a zácpách...

Nevěřte levným časopisovým radám typu : "Kde to bolí tam to hodně mačkejte, nedivte se, když to nebude fungovat. Tak jednoduché to zase není." Kdyby to tak jednoduché bylo, tak jsme všichni zdraví a masáže by stačily na všechno a nebyly by uměním a vědou zároveň.

Přijďte k nám na polikliniku na Chodově na jihu Prahy, kde máte tyto masáže v dostupnosti metra, pouhé 2 minuty od stanice Háje.

Více podrobností o masážích se dozvíte také např. v našem článku: Masáže bolestivých kloubů, nebo Bolesti celého těla obecně a bolesti od páteře,

Podívejte se kde v Praze 11, 10 a 2 naše masáže najdete, masáže v PRAZE .
 
 
 
aktualizace
 
26.7.2015 Reiter
 
3.11.2016 Reiter
 
 
2) Čínská relaxační masáž. Jejím cílem je "jen" oživení a celkové vyrovnání naprosto zdravého člověka. Pokud organismu stačí relaxace jedná se o ideální situaci, použité techniky jsou jiné, než když něco bolí. Právě touto masáží se lze chopit klíče k silné vitalitě do vysokého věku, včas.

  •