Pomocí čínské masáže zjistíme aktuální zdravotní stav

Nejčastěji po mě zákazníci chtějí pomocí masáže odstranit co nejdříve akutní bolest. Na to si ovšem nemusím vytvářet přehled o celkovém zdravotním stavu, ale provede se jen to nejnutnější za tím účelem, co zákazník chce. Často se stává, že spokojený zákazník odchází a už jej nikdy neuvidím, nebo přijde opět třeba za rok s tou samou věcí. Někomu to tak stačí, třeba to jinak ani nejde, protože jde o zatíženého člověka prací nebo sportem. Jiná alternativa se mu ani nenabízí, protože sám si nemůže pomoci. Nemá třeba čas, aby chodil na masáž častěji a nemusel čekat až to bude nezbytně nutné. Hlavně v počátcích, kdy začíná něco bolet občas, bývá velkým lákadlem sáhnout po prášcích proti bolestem a pak se jede úplně v jiném duchu dál.

Místo dlouhodobého užívání farmaceutických přípravků nabízíme skutečné řešení příčin vašich problémů.

Pokud potřebujete výrazně pomoci s celkovou kondicí a zdravotním stavem, tak v průběhu si zjišťuji další podrobnosti pro vytvoření si celkového obrazu o zdravotním stavu. Mnohdy jde o to, že člověk měl v minulosti nějaké nemocí a potíže a ty mohou zanechat stopu, přestože už jsou pryč. Jde přesněji o zjištění celkové kondice s určitou představou o minulosti a odhadem za různých okolností pro budoucnost. Práce na léčbě nemocí a bolestí je z pohledu čínské medicíny prací na naprosto zanedbaném člověku, jako by byl bez péče. Pomocí Čínské masáže zvyšujete vaši zdravotní kondici, která vzniku nemocí a bolestí dokáže zabránit dlouho předem.

S čím vám dokážeme pomoci:

  • Odhalíme příčiny problémů, i ty které se teprve projeví
  • Zvyšíme vaši vitalitu - fyzickou i psychickou odolnost
  • Zmírníme alergické projevy, bolesti a další potíže
  • Zlepšujeme celkový zdravotní stav, prokrvení, pomáháme zdravě hubnout
  • Čínská masáž působí preventivně proti nemocem 
  • Pomocí kombinací prvků Dornovy metody pomáháme se správným držením těla

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Čínskou masáž lze přirovnat k práci na jemné mechanice těla ve spojení s emocemi a myšlením. Pracuje se na celku aby vše stále lépe spolupracovalo. Podle aktuálních potíží, je někdy nezbytné vytvořit si představu o průběhu potíží v minulosti, tím se také mohou lépe odhadnout reakce těla v současnosti. Po vyléčení se tyto vědomosti znovu použijí pro zajištění dalších reakcí.

Čínská medicína je unikátní tím, že zabrání přesunu potíží typu: přestane bolet kyčel - začne bolet rameno, přestane bolet koleno - začne nárt, přestanou zlobit nosní dutiny - začnou průdušky..... Zlepší se slinivka - zhorší se játra... Když už se už se zdá, že člověk je naprosto zdráv a je na tom o proti dřívějšku naprosto senzačně, Čínská masáž pracuje dál na skutečném doléčení, celková kondice se tak zvýší do naprostého vyléčení, které západní medicína vůbec nesleduje ani nezná. Okamžik doléčení by neměl být spontánním rozhodnutím léčeného.

Cítíte se dobře? Nic se nebojte, to přejde ;-)

Ty samé technické, řekněme potíže, platí i při preventivním zvyšováním kondice, kdy nejde o léčbu nějakých pohybových potíží nebo orgánových slabostí. Zvyšování kondice a vitality je tou nejlepší prevencí proto, aby nikdy žádné bolesti nevznikly a člověk si sám od přírody zachoval vitalitu mládí do vysokého věku. Tato práce na těle vyžaduje stejnou profesionalitu a opatrnost v posuzování dobrých výsledků jako při léčbě bolestí.

Čínské masáže Vitální mládí se neprojevuje tím, že člověk má neustále pocit, že pro své zdraví musí dělat co nejvíce. Co nejvíce cvičit, plavat, dobře jíst, sportovat a milión dalších činností obvykle spojených s předpojatostí a s jen mizernou znalostí problematiky a žádnou praxí. Vitálně mladý člověk vydrží strašně moc a pokud náhodu žije v dobrých životních podmínkách, tak je zdravý a vypadá o 20 i více let mladší a nemusí se o to nějak dál starat.[/caption]

Ve zdravém těle, zdravý duch - zdravé emoce a úsudek.

        Vnímejte signály vašeho těla pomocí čínské masáže

Čínské masérské umění je těžké pokud má skutečně pomoci nebo zapůsobit. Většinou se očekává, že při masáži to má bolet a po ní to má být perfektní a nejlépe po první návštěvě mají být všechny bolesti pryč. Pokud někdo má bolesti opakovaně, tak se jedná už o chronické potíže a čím více let trvají, tím neočekávanější můžou být reakce těla i na velmi opatrně provedenou masáž, ale není třeba mít strach. Vždyť i u nejlepších sportovců se může stát, že dojde k namožení určitého svalu masáží. Potřebuje jen opět ošetřit.

Nejčastější průběh je, že na první masáži bolí vše na co se sáhne, celé tělo bolí na tlak, to neznamená , že masírovaná osoba musí být hrdina a musí vše vydržet, ale naopak, když něco bolí, má se ozvat a masáž se přizpůsobí osobním potřebám. Ne všechno masér pozná sám, určitá komunikace je zcela nezbytná. Postupně po několika návštěvách bolí čím dál méně míst na těle a člověk se i začíná cítit mnohem lépe než předtím. Tím to ovšem nekončí. Častou chybou zákazníků je, že potíže si nenechají doléčit a pak když se jim to vrátí, tak si myslí, že masáže nepomohly. Teprve když nic nebolí, je možné počítat s prací na opravdovém zvyšování kondice.

Tělo mění své reakce dál a předchozí potíže jsou již minulostí.

Postupně se člověk dostává na úplně jinou zkušenostní hladinu. Není to už takové tělo připomínající se bolístkami a bolestmi, ale jedná se návrat vitality a mládí. Tento cíl nelze chtít bez ukončení počátečních prací na těle. Žádné dokonalé uvolnění celého těla a dokonalá relaxace ihned na první návštěvě neexistuje, přestože na to často lákají reklamní slogany. My nabízíme jen to , co je reálné a individuálně jsme schopni to upřesnit.