Pomocí čínské masáže zjistím aktuální kondici 

Nejčastěji po mě zákazníci chtějí pomocí masáže odstranit co nejdříve akutní bolest, třeba kloubů, zad od páteře... Během toho se již seznamuji s reakcemi fyzického těla a vytvářím si celkový přehled, který vypovídá také o celkovém zdravotním stavu.

Jak masáž zabere a bolesti přejdou, tak spokojený zákazník odchází a už jej nikdy neuvidím, nebo přijde opět třeba za leta s tou samou věcí. Někomu to tak stačí, třeba to jinak ani nejde, protože nemá třeba čas, aby chodil na masáž častěji. Hlavně v počátcích, kdy začíná něco bolet, bývá velkým lákadlem sáhnout po prášcích proti bolestem, obvykle tak dlouho až přestávají působit. Znamená to, že problém nebyl léčen, naopak se zvětšil. 

Také právě proto je lepší ke mně přijít i s drobnostmi, se kterými k lékaři nejdete.

Místo dlouhodobého užívání farmaceutických přípravků nabízím skutečné řešení příčin vašich problémů hned na jejich začátku.

Pokud zákazník příjde ke mně vícekrát, tak zjišťuji další podrobnosti, mnohdy jde o to, že člověk měl v minulosti nějaké nemocí a spíše potíže, které zanechaly stopu. Tím si vytvářím přehled kondice na časové ose.

Zajímavé je to, že si zřejmě automaticky dokážu předstvit průběh kondice i do budoucna, protože zhoršování (tzv. stárnutí) nedokáže zákazník ani moderní medicína nějak ovlivnit, jen přibrzdit. Klouby se budou různě rychle zhoršovat, svaly, také a tkáň také a pohyblivot také. Tím také každá drobnost, pobolívání, potíž s těžkým dýcháním, vylučováním, opravdu drobnost, má na této časové ose, svůj význam a nevyplácí se doufat, že to zase samo přejde.

Po určitém počtu návštěv mám lepší přehled jak zákazník o jeho těle a pomocí masáže zvyšuji  kondici v předstihu. Takže ke vzniku nemocí a bolestem vůbec nedojde. Pak je práce na léčbě nemocí a bolestí je z pohledu čínské medicíny pochopitelně právem označováno za prácí na naprosto zanedbaném člověku, jako by byl bez péče.

S čím často pomáhám:

  • Odhalím příčiny bolestí a problémů, i ty které se teprve projeví
  • Zvyším vaši vitalitu - fyzickou i psychickou odolnost
  • Zmírním alergické projevy, bolesti a další potíže
  • Zlepšuji celkový zdravotní stav, prokrvení, pomáhám zdravě hubnout
  • Čínská masáž působí preventivně proti nemocem kombinací dalších prvků Dornovy metody pomáhám se správným držením těla

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Čínskou masáž lze přirovnat k práci na jemné mechanice těla. Používá systém drah, podle kterých je dobré tělo zpracovat, protože podle nich se potíže přenáší na jiná místa v budoucnu.

Čínská medicína je unikátní tím, že zabrání přesunu potíží typu: přestane bolet kyčel - začne bolet rameno, přestane bolet koleno - začne nárt, přestanou zlobit nosní dutiny - začnou průdušky..... Zlepší se slinivka - zhorší se játra... Když už se už se zdá, že člověk je naprosto zdráv a je na tom o proti dřívějšku naprosto senzačně, Čínská masáž pracuje dál na skutečném doléčení, kterou západní medicína vůbec nesleduje ani nezná.

Zrovna tak na takovou úroveň zvyšuji kondici těla, kterou běžně vůbec nikdo na západě nechápe, jak funguje, protože je to mimo rámec jakýchkoliv porovnání a popisů. Nikdo ke mně proto nepřichází. Není jak to popsat. Nemohu to nabídnout v ceníku, třeba jako návrat do mládí....  Celková kvalita života je na takové úrovni značně vysoká. Bohužel to nemá nic společného s problémy s běžného života, které mají původ např. v sociálních podmínkách, ve fin. krizích apod., kdy nedostatek peněz takovou péči o tělo vylučuje a přebytek peněz způsobí odklon zájmů od vlastního těla.

Čas jde proti nám. Cítíte se dobře? Nic se nebojte, to přejde ;-)

Zvyšování kondice a vitality zde popsanou masáží prakticky zachovává vitalitu mládí do vysokého věku. Tato práce na těle vyžaduje stejnou profesionalitu a opatrnost v posuzování dobrých výsledků jako při léčbě bolestí. Vzniká však palčivá otázka - jak to udržet?

 

Čínské masáže Vitální mládí se neprojevuje tím, že člověk má neustále pocit, že pro své zdraví musí dělat co nejvíce. Mladí o těchto věcech nic neví a přehnanou aktivitou a někdy přímo škodlivou, si ubližují a připravují se tak o bezproblémové další fungování těla.  Ve skutečnosti neví nic o zdravým životním stylu, včetně veškerého sportování.

Vitálně mladý člověk , který je informovaný o zdravé životosprávě je zdravý a vypadá  v padestáti o 20 i více let mladší a nemusí se o to nějak dál ještě starat, mastičkami a léky, ani masážemi, ani cvičením...

 

Tělo mění své reakce dál a dál se buduje jeho kvalita

Postupně se člověk dostává na úplně jinou zkušenostní hladinu. Čínské masérské umění Není to už takové tělo připomínající se při sebemenším tlaku bolestmi, ale jedná se návrat vitality a mládí, tlak začíná být vyloženě příjemný. Signály vlastního těla se značně mění. Tak jek bylo dřív cítit šíření bolesti po těle, je nyní cítit šíření příjemného po těle. Tělo začíná reagovat jako modelína. Je možné ho daleko lépe modelovat tvarově při použití podobných technik jako doposud, jen víc, silněji a tím je to možné s očekáváním větších pokroků. Nakonec tělo jakoby samo pochopí k čemuže to vlastně celou dobu bylo vedené a objevují se nové mechanismy a schopnosti. Začne se přirozeně chápat, že to uzdravující, přesněji posilující, je vlastně spojené s příjemným a něčím, co okamžitě posiluje a tím si každý vytvoří možnost kontroly aktuální situace a možnost okamžité nápravy. Podstatné je, že tu vzniká automaticky správné zacházení s tělem, kdy se třeba s klouby zachází správně tak, že nebudou bolet, ani ve vysokém věku. Má to obrovský význam pro udržení kvality vlastního života i nejbližších. Kdo rozumí takto vlastnímu tělu, tak určitě podobně bude rozumět tělu svého partnera.

Proto přijďte včas na poredenství, kde každému individuálně přímo na jeho těle ukazuji tento postup.