Na první pohled by se někomu mohlo zdát, že není co srovnávat. Na západě jsme vychovaní tak, že ve většině hlav panuje představa, že jediné co může vyléčit z nemocí je určení správné diagnózy a nasazení správného léku. Nějaké mačkání - co se týče masáží, přeci tomu nemůže konkurovat. Skutečně?

Čínská medicína - zdravotní systém starý tisíce let

Čínskou medicínu přinesli lidé, kteří dokázali pozorovat člověka s rozlišovací schopností a čistotou motivů, které budou západu ještě dlouho unikat. Čínské masáže stojí na těchto základech-

- Meridiány existence těchto drah byla na západě potvrzena vpichováním radioaktivní látky....

- Speciální masérské hmaty, které lze zdokonalovat celý život...

- Mapy těla na rukách, nohách a uších - někdy se o těchto mapách mluví jako o reflexních bodech pro jednotlivé orgány, Tento technokratický západní pohled....

- Taoistcká znalost 5 násobné duality. Pentagram. Na západě jde znalost nanejvýš do povědomí o dualitě: dobro - zlo, černá - bílá, pravá - levá, nahoře - dole, červaná - modrá... Pak ale nemůže mít povědomí o funkci pentagramu živlů na těle člověka.


Lečí podstatu nemoci, působí preventivně, přináší trvalé výsledky

Z uvedeného je jasné, že diagnostika a stanovené diagnózy jsou od západní medicíny odlišné. Od začátku východní tvrdí, že obojí je plovoucí a neustále se měnící, Západní diagnostika ráda používá šuplíky, ve kterém pak pacient zůstane až do své smrti.

Rozpoznávání aktuálního stavu nemoci a sledování jejího vývoje znamená, že diagnostika je mnohem jemnější, přestože nepoužívá žádné přístroje.


Informace i o čínské medicíněZákladem čínské medicíny je práce na prvotních příčinách, nečeká až se nemoc rozvine a začne být těžko řešitelným problémem. Neznamená to však, že by těžké problémy jako rakovina, impotence, oběhové problémy.... neuměla řešit, ale vynaložené úsilí musí být nesrovnatelně větší, než na začátku, kdy pacient netušil, že mu něco je. Dokonce je u nás naprosto běžné, že jakéhokoliv vyšetření z hlediska zdravotní péče, má výsledky, že vše je v naprostém v pořádku, jen pacient se cítí zle, nebo ho pořád něco bolí. 

Západní medicína - komerční byznys s cílem vydělat peníze

Pacient je naprosto zdráv, jen nečekaně zemřel. 

Všechno co je na západě, není špatné, ale proč je zdravotní stav zdejších obyvatel pro trochu cvičené oko v takové neuvěřitelné bídě?

Západní medicína neléčí včas! Doktor vám řekne - "Jdete pozdě , měli jste přijít dřív!" Když přijdete dřív, jste simulant. Když vás něco bolí - "To nic není musíte cvičit", "Naučte se s tím žít"

Můžete konzumovat hrsti léčiv celoživotně, aniž by vás vyléčily. Když něco bolí, tak to nic není a čeká se až se to zhorší a bude to na operaci. Západ si hýčká fabriky na operace.

Diagnostika nemocí často znamená nálepku, které se už nezbavíte, jakoby neexistoval zájem vyléčit, ale jen udržet při životě.

Vztah a komunikace lékař - pacient je vztahem, jako by ani jeden nebyl člověkem, levný opravář - chemička se slušnou docházkou.

http://www.novinky.cz/domaci/335454-stat-zazracne-vylecil-tisice-tezkych-invalidu.html

Jakoby západ neměl nejmenší zájem, aby jeho obyvatelé byli opravdu zdraví!

Je zřejmé, že to souvisí s marketingovými zájmy spojené zejména s farmacií. Definitivní a snadná řešení by byly pro farmacii a pro všechny další zúčastněné celky ekonomickou katastrofou. Nejlepší pacienti jsou ti, co musí pořád docházet na nějaká vyšetření a odebírat neustále léky, buď přes pojišťovny nebo s doplatky. Pro mnoho pokladen a peněženek je daleko lepší, když budete donekonečna pořád něco kupovat, protože jste tlustí, něco vás pořád velmi bolí, máte vysoký krevní tlak, máte vysoký cukr, cholesterol...., než když budete vitální do vysokého věku.

Západní mentalita se vyznačuje tím, že se vše řeší až když je pozdě.

Na západě se považují ty nejbídnější vyhlídky za senzační naděje.

http://www.prozeny.cz/magazin/zdravi-a-zivotni-styl/nase-zdravi/39059-rakovina-ortel-smrti-nemusi-to-tak-byt

http://www.novinky.cz/domaci/335454-stat-zazracne-vylecil-tisice-tezkych-invalidu.html

Řeknou vám, že každá 8 z vás bude mít rakovinu prsu a nabídnou vám pojištění. Nejspíš se jedná o sen západního stylu. Lámeme nepěkné rekordy a stále od nižšího věku.

Východní medicína radí - nenechte si od nikoho snižovat vaši vitalitu, naopak ji budujte, dokud je čas.

Nedělá se to ani sportem, ani touhou být nejlepší, ani neustálou honbou za něčím, ani nejlepšími potravinovými doplňky, ani neustálým lítáním po vyšetřeních, ani očkováním, ani ničím co znáte ze západu, ani naivním očekáváním, že vše bude dobré samo od sebe...

Čínská relaxační masáž.