Breussova relaxační masáž páteře

je masáž s pomalými a jemnými tahy. Breussovu masáž doporučujeme všem, kteří mají páteř do značné míry uvolněnou a vnímavou, nebo naopak mají problémy takového druhu, že každý dotyk bolí. Těm, kteří jsou někde mezi těmito krajnostmi a zejména těm, kterým by to tzv. nic nedělalo, určitě doporučíme jinou masáž.

Obecně lze říci, že u vhodných typů Breussova masáž intenzivně vyživuje ploténky, zlepšuje prokrvení, výživu i okysličení jednotlivých obratlů. Breussova masáž je pomocná diagnostická technika a masážní metoda, která uvolňuje napětí a tenzi okolo páteře a odstraňuje bolesti zad. Páteř je po masáži uvolněná, obratle jsou ve správné poloze a nabízí prožitek hluboké fyzické i psychické úlevy. Breussova masáž podporuje klidný spánek, detoxikaci a regeneraci organismu. Úspěšně se také používá jako pomocná metoda při různých onemocněních páteře. Masáž má regenerační účinky. Někdo může po ní cítit příjemný tepelný účinek po několik následujících dnů.

Tato masáž je evidentně hlubokou podkategorií Čínské masáže, protože většinou postupuje podle drah a systémem rozvádění energie. Má velmi stereotypní tahy. Z tohoto důvodu si myslím, že ji velice málo klientů vyhledává pravidelně a často. Nevím v Praze o nikom ani z doslechu. Myslím, že také jako partnerská masáž by se ujala u nějakých párů jen vzácně. Pro páry má taková vědomá stereotypní činnost z dlouhodobého hlediska značně rizikový vliv. To je také zohledněno v našem kurzu neverbální komunikace nejen pro partnerský život vhodném pro ty, kteří se chtějí stereotypům vyhnout a chtějí a potřebují se spíše kreativně rozvíjet a prožívat překvapení z vlastních nových objevů. Tím ovšem nechci význam Breussovy masáže ani v nejmenším snižovat, hlavní problém není v technice této masáže, ale co když je v tom, že málokdo z nás tady na západě je vysloveně meditativním typem, který dokáže opakovaně, a často, ocenit a plně prožít a přijmout stále stejné masérské tahy.

Nejvhodnější čas na tuto masáž je večer nebo ve dnech volna bez větší pohybové aktivity a psychické zátěže. O den dřív a v den masáže je dále velmi vhodné obzvlášť dbát na pitný režim. Tento druh masáže je skoro až meditační, nejspíš nebude vhodná pro stavební dělníky ani v nejnáročnějším týdnu, nebo když vám za . Je lepší o tyto informace doplnit obecná pravidla pro masáže .

Pokud jste vyznavačem Breussovy masáže, nebo chcete tuto masáž vyzkoušet od zdatné masérky s širším rozhledem o masážích a masérských technikách v Praze, určitě si o ní řekněte u masérky D. Holasové na Praze 4 s platným ceníkem na Praze 4 na 1h.