Nejčastější přístup k blokům je:

- pasivita Důvod je jednoduchý, bloky zpočátku nejsou cítit. a vůbec nebolí. Nemají důvod je brát vážně, dokonce ani při vrcholových sportech a jiných náročných příležitostech se nevidí a přehlíží.

- přehnaná aktivita Kombinace neznalosti problematiky, neznalosti vlastního těla a obrovská touha po aktivitě se dá nejlépe přirovnat k vypálené neřízené střele. Bohužel naše situace je taková. Doporučil bych pro každy typ osobnosti něco jiného, jenže jakákoliv doporučení, bez zpětné vazby nekončí  zrovna skvěle.

- neschopnost správně hodnotit situaci To pak vede k "moudrým" prohlášením typu: To přejde. Vždycky to nějak přešlo samo. Co samo přišlo, samo i odejde. To je genetické, měla to třeba prapraprateta. Můžete se setkat s úplnými perlami. Z počátku pomáhá mastička, prášky, injekce, morfium, nic. A teď se po tom jde jak berani a eště s klapkama na očích. Nebo častá rada do života i od lékařů zní: "Už máte věk , zvykejte si na bolest." 

Možnosti odblokování jemných bloků:

- zdravé jídlo - dr. Hnízdil říká:"Nezáleží na tom, co jíte, ale na tom, s kým to jíte." Úplná pravda není ani jedno. Můžete jíst všechno dokud je vám dobře, pokud je zle musíte k jídlu přistupovat jako k něčemu, co vás léčí. O tom nejlepším, co jsem doposud našel, někdy příště.

- zdravé pití - preferujte čistou vodu před limonádami Marketingové inženýrství nás zbavuje zbytků zdravého rozumu, že už ani nevíme proč bychom měli pít vodu z kohoutku. Občas dobré víno, opravdu pijte jen dobré.

- odpočinek

- relaxační aktivity - Čínskou relaxační masáž

- cviky

- pohyb Chůze, obzvlášť , když se umí, pomáhá velmi. Jakýkoliv uvědomělý pohyb s cílem správného provedení, velmi pomáhá, má to jedno ale, musí se vědět jak správný pohyb vypadá a musí tu být anatomická možnost správného provedení. S " vypadlou" kyčlí nikdo správně jít nemůže. Běhání - někdo má běhání za svůj životní styl a řeší tím úplně všechno, dodává hormony štěstí , ale pozor - všeho moc škodí.  Chůze a běh přetěžují játra a to ikdyž všechny klouby sedí.

Lepší je si hormony štěstí opatřit jinak, než jakýmikoliv aktivitami vyprojektovanými moderními architekty na volnočasové aktivity. To vám říkám rovnou, jako nejlepší kritérium, čemu se vyhýbat.

Řešením je odblokování celého těla.

Naučíte se být fyzicky uvolněný a hýbat se uvnitř. Jsou to pohyby jiného druhu, jsou reflexivní a spojeny s pocity energetických proudů. Naučte se to ihned.

Poznejte také včas možnosti jediné asany, na začátku je upevnění vitality, k tomu však musí být specifičtější podmínky.

Poznejte obojí včas, to je to nejlepší.

Pokud bolest už vznikla, tak podle intenzity nutí k odblokování a někdy nutí k další úpravě životního stylu!

když už něco bolí a později hodně bolí pomůžou už jen speciální techniky. Už to nejde tzv. rozchodit. Znamená to , že něco shora uvedeného velmi selhalo. Tyto techniky je lepší použít na vybudování silného člověka, kterého nic bolet ani nezačne. 

Poslední stádia vývoje bloků bývají skoková, jakože pořád nic, sport dobrý, a najednou nemoc, těžká nemoc... Je dobré to vědět a přesně kvůli této vlastnosti je dobré se zajímat o bloky mnohem dřív.