Mám rád rychlost, co to dá, a volnost 

mám rád rychlé motorky, ale ne tady v Čechách. Nejsou tady na to podmínky.

Na co však tady podmínky jsou? Ani se nedivím mladým lidem, že chtějí z Čech pryč a to nikoliv jen poznávat svět, ale dlouhodobě a dokonce nadobro. Je tu půl roku zima a celkově, jako ty silnice, nic moc, dokonce i dálnice jen do sto třiceti. Příliš často ke mně chodí až příliš nešťastní lidi bez ohledu na věk.

Hledám a nacházím metody proto, abych lidi udělal šťastnými.

Aby se jejich dny opět krásnými staly. Proč se tu lidem nelíbí? Není to několik věcí, je to souhrn všech věcí dohromady. Čím dál tím méně tu budeme potkávat mladé. Republika stárne. Už to je depresivní a to jsme teprve na začátku tohoto trendu. Současné generace zažívají jedno zklamání za druhým. Zlatá léta byla 60.-70. a pak to šlo jen dolů. Nepomohla ani revoluce. Nepomohla většině, kterým se veškeré nároky na ně kladené zvedly. A odměny? Minimální a nejčastější mzdy mluví za vše, za vše ostatní. Není tu žádná kupní síla.

Jak mít krásný denMěl jsem 750 Suzuki, kterou jsem prodal. Nový majitel ji asi po roce opět prodal a dozvěděl jsem se, že tento další majitel se vyboural a sice totálně. Oba pasažéři jen drobné škrábance. Výborná motorka, která mohla ještě dlouho výtečně sloužit to nepřežila.

Chodí ke mně extrémně vysoké procento velmi nešťastných lidí. Samozřejmě, že to je velmi překvapující. Musel jsem tedy hledat, a našel jsem metody pro zlepšení odolnosti vůči extrémně těžkým stavům a je jedno z jakých příčin, třeba i z vnějších. Nejde jen o vnitřní příčiny tj. dlouhodobé špatné nálady, ale i z vnějších příčin jako zátěže ze školy, z rodiny, práce, vztahů, z okolí... Čím dřív se přijde, tím snazší je oprava.

Naše používané metody musí být mnohem silnější, než jaké se používají běžně pro podporu vlastního pocitového stavu, jako hezká hudba, diskotéka, seznamování se s novými lidmi při nejrůznějších příležitostech, včetně alkoholu, ale i jiné drogy, atd, jako je tisíce zálib a libůstek atd. Nemám zde na mysli těžké závislosti a trvalé poškození zdraví, ale o útěky všeho druhu, kterými si lidi běžně zpestřují život. Naše náhledy se někdy různí. To co někdo považuje za zpestření života, považuji za útěk od něj, to co někdo má za držení se jistot, to mám za rezignaci... Naše metody pro zlepšení nálady a pro nabrání stability musí být mnohem silnější, protože jednou ty běžně používané už přestanou být účinné. Ty naše musí zabrat i poté a opakovaně pořád, navíc na několik málo návštěv a pořád dál a více.

V každé vnější radosti číhá potencionálně obrovské neštěstí, to je důvod proč vnější radosti s naprostou jistotou selžou. To neznamená, že jich nemáme užívat, ale je dobré to vědět. Často dokonce lidi ani neví, že jsou v niterní tísni a depresi. Odhaduji to velice rychle a po pár dotazech se situace ujasní a můj počáteční odhad mi potvrdí. Neřídím se nějakým teátrem. Nemám moc rád, když někdo brečí při první návštěvě, zatím to vždycky vypadalo dost nevěrohodně. Pokud jsem někoho odhadoval a pak se ukázalo, že jsem se spletl, tak vždycky tak, že jsem ho odhadoval jako spokojenějšího a šťastnějšího.

Vnější příčiny neštěstí si lidi někdy způsobují samy svými přesvědčeními a nelogickými očekáváními nebo snahami. Tato přesvědčení i očekávání mají nejspíš naučené nebo vštípené, ale přitom často nemají oprávněný ani logický základ. Je to jako chtít jet na motorce 300, která má konstrukční rychlost 200 po silnici kde to jde maximálně 100 a  navíc je na ní povoleno max 60 a za první zatáčkou číhají pistolníci s radarem a tak bych mohl pokračovat dál a různě to točit. Jiný chce zase stát bezpečně na místě a přitom má být dávno už jinde. Když víte jak, tak stroj spravíte kolikrát rychle, když dotáhnete jeden šroubek. U člověka, když víte jak, je to ještě jednodušší, třeba na zlomené srdce stačí šikovnými hmaty promasírovat několik bodů a samoopravné mechanizmy, které živé a zdravé tělo používá, se postarají o zbytek. Zní to fantasticky v obou případech a někdy to tak jednoduché opravdu je.

Zrovna zamilovaní by tomuto textu měli velmi dobře rozumět. Právě oni by měli využít našeho kurzu masáží. Měli by využít toho, že se chtějí navzájem dotýkat, zatím. A vědět jak se dotýkat, se ukazuje být jako dobrý vklad pro život. Později, jako v našem případě, se z toho stává věda - čínská masáž. Tisíce let staré techniky jsou již v Praze, u nás v dostupnosti metra.

Naším úkolem není lamentovat, ale dobře masírovat a masáže mohou podpořit fyzickou i duševní sílu. 

Oddychový letní článek 8/13

Egon Reiter


Co by vás mohlo zajímat nejen z masáží

Klasická masáž

byla dovezena z Číny. Klasická masáž je jedním z mnoha dětí Čínské masáže.

Dornova metoda u nás v Praze na dvou místech

je manuální terapie, tedy také doteková a rovněž z části používá masáže. Při diagnostice se prakticky již mírně masíruje a při nápravě kloubů se používá spíše tlaku s daným směrem ve spolupráci s masírovanou osobou. Srovnání kloubů a páteře přináší až nečekané ulehčení, úlevu a tedy sílu pro něco zajímavějšího v životě ,než jsou bolesti.

Čínská relaxační masáž

má už od začátku blízko k energetické masáži , na to však musí být masírovaná osoba připravena, a pro tento účel doporučuji naší Čínskou tlakovou masáž, rovněž na dvou místech v Praze. Doba takové přípravy je individuální a je zapotřebí projednat osobně.

O co vlastně při masážích obecně jde?

masáže vytváří vztah , který je různě úspěšně konstruktivní při řešení nejrůznějších překážek na těle i v sobě.

Kam si nejlépe zajít na masáž

možná už máte představu, ale je to velmi těžké, aby to mělo efekt, ale spěchat také nejde. Musí se hledat a  zkoumat napsané, vyzkoušet a poslouchat , kdo vám co řekne. Někdy pomůže jednorázově a akupunktura a jindy jednorázové srovnání kostrče. Kostrč je obklopen body, které ovlivňují silně pohlavní orgány a tím např. schopnost početí.

Možná vás bude zajímat kam bych chodil osobně na masáže já. Potřebujeme doteky. nebo co je to vlastně kvalitní masáž a musíte za ní do Číny , nebo ji najdete v Praze?