Životní styl je natolik vzdálen normálnímu, přirozenému žití, že modernímu člověku už pouhá změna prostředí nepomůže, protože by si tam přitáhl sebou nepozorovaně většinu svých návyků a vzorců chování, které již příliž změnily jeho pocitovou i fyzickou strukturu.

Ti, kteří se snaží o změnu životního stylu, vypadají jako by sobě sami byli lékařem a terapeutem a  partnerovi také. Do jaké míry se jim to dobře vede? Jsou často kritizováni z řad nejbližších až po řadu odborníků, někdy právěm. Ti, co se o to nesnaží, jsou ve vleku toho nejhoršího co zde máme. Pak si vyberte.

Moderní doba vytváří velké změny životního stylu, které si nemůžeme ani vynachválit a chceme další a víc, vyloženě se na ně těšíme.

Cestování, bydlení, luxus. To, že s jídlem roste chuť, by nemuselo vadit primárně. Jenže využívají se jen takové technologie, které produkují příliš jedu ve všech formách, které se každému vetřou do života.

Moderní život jede po spirále

Po spirále, kdy se postupně všechno zhoršuje. Stále více chemie na polích, v potravinách, ve zdravotní péči….Stále více konzumní život, který je fyzicky a vnitřně spíž vegetace v nouzovém režimu až do stavu zombí, bez ohledu na dosažený stupeň vnějšího luxusu. 
 

Životní styl v civilizaci je masový i se všemi zdravými životními styly dohomady a má svá vlastní „řešení“

To, že si budete myslet, že je to vaše řešení. vaše svobodná volba, je na tom nejvíce fascinující.

Jde o to, co se vám podsouvá. Používá se druh marketinku, který lidi oblbuje, je oproti spotřebitelům ve vědomostech o deset kroků napřed. Bez znalostí nemáte nejmenší šanci se tomu ubránit a jste ve vleku civilizace ať už v ní provozujete cokoliv, jako pohyb, sport, cvičení, dokonce jógu... stravu, diety.... cokoliv.

Proto, každý kdo u mě byl, tak mu jeho životní styl dost drhne

Fyzické tělo má několik velmi nepříjemných vlastností, jednou z nich je, že do sebe akumuluje stres za celý život, odbourávání stresu je podmíněno více faktory. Míru této akumulace poznám díky praxi stále lépe. Zábava, sport a všechno, co se dnes radí jakože má stres odbourávat, tak se to dříve či později obrací v opak. Nedokáže je to fyzicky zregenerovat a dostat do vnitřní pohody, absolutně nedokáže.

Postupy které nabízím se zabíhají pomalu.  I pro běžné masáže to potrvá ještě dlouho.

Na výběr je čím dál více terapií, na jednu stranu je to dobře, znamená to, že se lidi zajímají a poznávají. Na druhou stranu to znamená, že stále více lidí má problémy, kterých by se rádi zbavili, nebo ze zkušeností ví, že je mohou potkat jako hromadu ostatních z jejich okolí. 

Moderní civilizace není schopná vytvořit zdravý životní styl,

protože v principu vytváří právě ten nezdravý. Až bude civilizace schopná vytvářet zdravý životní styl, bude k tomu potřebovat značnou systematičnost, jasný koncept. Pozná se to tak, že bude mít zdravé občany plné zdravého sebevědomí, a plné energie při zachování zodpovědnosti k druhým a k sobě, třeba i při tom sportu, ale to bych chtěl opravdu vidět jak to zařídit. Jsou to dva protiklady. Civilizace se současným systémem a zdravý životní styl, je protimluv. Je také marné hledat nějakou střední cestu, ta v tomto neexistuje.

Ve změně životního stylu je třeba vyhledat pomoc.

Většina stále ještě dneska hledá pomoc při akutních, nepřehlédnutelných potížích. Takže, jak je tedy opravdu veliká ta snaha o zdravý životní styl ve společnosti?!  Je mnoho těch, kteří vůbec nechápou, čím by si tak mohli pomoci. Někteří za celý život nepříjdou k žádnému lepšímu nápadu jak se nejlépe hýbat, jak plavání, běh, tanec... s  různými pomůskami, jízda na kole, rotoped.... Opravdu vyčerpávající způsoby, jak si nejlépe pomoct. Fungující systém, co skutečně funguje, musíte hledat jako jehlu v kupě sena. Dokonce odborníci, lékaři, nejsou zajedno, prakticky v ničem.

Proč nikdo neví, jak si nejlépe pomoci? 

Lékařská věda sebevědomě tvrdí, že pro ní nic není problém. Nechtějte to raději nikdy pocítit na vlastní kůži. Stačí hloupá, ne příliš velká, ale otravná bolest a celá ta věda je úplně v koncích, prostě vám nepomůžou. "Máte to genetický, jste starý, jste takový a makový... zvykejte si na bolest" Hledání opravdové pomoci se pak stává pro mnohé noční můrou.

Pro všechno všechno uvedené, využijete mých nejlepších dovednosti ideálně na vrcholu svých životních sil. Přesto to nebude pro každého. Budete k tomu potřebovat mít značné možnosti se svobodně rozhodovat ve všech oblastech svého osobního života, při zachování plné zodpovědnosti.  Pak je ideální chvíle začít s mou pomocí,  si zuby nechty prosadit opravdu nejlepší možný životní styl. Jinak s pomocí od okolí pochopitelně nepočítejte.

23.6.2019 Reiter