Nejsem si jistý, co všechno si kdo může pod tímto pojmem představit.

Endorfiny a sport

  • Fyzická zátěž je odměnou i pro váš mozek
  • Sport jako elixír štěstí. Které sporty zaženou smutek a zburcují endorfiny?
  • No a tady je dokonce můžete doplnit. I štěstí můžete pomoci.

Hormony štěstí lze totiž jednoduše doplnit! HORMONY ŠTĚSTÍ: ZVYŠTE JEJICH HLADINU NA MAXIMUM!

Když budete studovat další a další informace, všechny mají společné to, že budete závislí pořád na něčem z venku, potraviny, hudba, pohyb, .... Nejraději by vám nabídli trvalou závislost na něčem venku, co si nejlépe musíte pořád kupovat. Mám opačný pohled na věc. Co takhle přestat tělu v něčem pořád bránit. Nabízí se zde otázka, jestli náhodou nespokojenost nesouvisí s tím, co a jak člověk dělá a ne s tím, co ještě potřebuje. Všimněte si jakým způsobem se všude podsouvá, že něco potřebujeme.

Nabízím zde úplně jiný úhel pohledu. Úplně jinak, co takhle přestat tělu bránit ve štěstí?! Co když umí být šťastné samo od sebe?!

Často ke mně chodí lidi, kteří mají pohybu hodně a přesto mají bolesti, potíže, jsou nespokojení..... A vím tedy moc dobře, že informace a rady "Musíte se hýbat."  je zcela bezcenná informace, když vás tím pohybem neprovede osobně krůček po krůčku. Už jen pomocí Dornovy metody, která krásně ukazuje, že křivá páteř neudělá žádný pohyb správně.

Chcete být šťastný a ještě k tomu zdraví? Obojí se totiž náramně přitahuje, doplňuje a podporuje.

Musíte změnit životní styl

Další rada do sbírky. A jak asi?! O zdravé a pestré stravě si můžete nechat vyprávět od prababičky, pokud ví něco o chemickém složení p otravin dneška a před cca sto lety. Jeden můj přítel původem z Ukrajiny říká, že nejkvalitnější potrava je zároveň ta nejlevnější. Nebo, jak to zpívá Elán? "Chutná ji více nahoře, než dole, proto je tlustá...." Podle mého, jen jídlem štěstí nevyřešíte.

Radím něco jiného, když zapomenete všechno, co se učíte a všechno, co znáte a co vám kde kdo radí, tak vám to pro začátek jen prospěje. Stačí když se vaše tělo bude hýbat jen malinko. Takže mikropohyby. Už vidím podobné reklamy, ale žádný stroj na to není a jen tak nebude.

Mikropohyb probíhá, pokud je vše v pořádku i v sedě, v jiných statických polohách, dobře by to diagnostikoval kamerový systém spojený se softwarem, v současnosti jsou známé různé technologie např. pro určování tzv. záměrů, které odhalí zločince v davu. Svaly, které se chvějí vytváří větší oscilace, které kamery zachytí.

Nelze to navodit sportem ani běháním, protože to s tím nesouvisí, souvisí to s bloky a podle východních tradic, ještě trefněji, s neprůchozími drahami, tak jak o tom píšu v Čínské masáži.

Kdo by nechtěl stále prožívat pocity štěstí?

Narkomani jsou ukázkou, jak nespokojenost nutí zprvu hledat jinde něco k prožitku a pak se to stává bohužel závislostí. Jsou příkladem jak závislost dopadá. Přitom každé zdravé tělo dokáže vyprodukovat štěstí samo od sebe na více způsobů.

Jak se k opravdovému štěstí prostě nedohrabete

Pokud jsou kladné emoce spojeny s vnějšími událostmi, tak je to něco úplně jiného, je to vnějškem podmíněno a je to dočasné a spíše je člověk ve vleku událostí. Nehledejte proto partnera, který vás má učinit šťastnou. To je známá rada nad zlato.

Sport a jiný pohyb vám hormony štěstí obstarají po dobu aktivity, proto tolik lidí jsou jak narkomani na určitý druh, řekněme si upřímně, hloupých pohybů a jsou z toho v sedmým nebi. Nevyvážené pohyby, tedy nestejné nalevo a napravo způsobí časem velké problémy. Nejlépe z toho vychází snad běhání, ale s bloky vytrvalých běžců jsem se už setkal. Bloků je mnoho druhů a sportem ani běháním se jich nezbaví nikdy.

K mikropohybům vlastního těla se lze dopracovat jedině odblokováním, laik nic nevidí, nezná rozdíl mezi zablokovaností a odblokovaností do doby než tím osobně projde. Setkal jsem se s lidmi, kteří jsou hodně odblokovaní a mají spontánní pocity štěstí z kvality vlastního těla, ale netuší o co jde a proto o to časem přijdou, jako všichni ostatní. Když to neumí ochránit, tak jak jinak taky? Mikropohyby různého druhu nejsou něčím novým, jen jinými slovy popisuju něco, co má šanci se stát modlou v budoucnu. Modlení vám, ale nejspíš nepomůže, je třeba systematicky pracovat, žádné lázně, žádná dovolená, běhání v parku.....

Pokud nic nebolí a zdraví je v pořádku, tak citlivost na bloky vytvořím čínskou energetickou masáží v průběhu několika hodin. Tato zkušenost pro někoho může být zajímavou, ale hodnotnější je zvýšení citlivosti povrchu těla, to už pak jen krůček v vnímání energie.

Po odblokování je, štěstí z vlastního těla, cítit jako proudy uvnitř těla,

samozřejmě že to umožňuje partnerské vztahy úplně jiné kvality.

Štěstí bylo odjakživa naší přirozeností

To je přesně má práce, nabízím odblokování, které pouze navrací k původnímu fyzickému stavu, které samo od sebe vždy produkovalo štěstí. Lidi, kteří ke mně chodí na masáž, tak strašně chtějí ode mne vyzmizíkovat jen bolest a na tohle zapomínají, protože zaneprázdnění usilováním o štěstí jiného, vnějšího druhu. Ta bolest ovšem signalizuje, že se svým tělem zachází velmi špatně, je to akutní stav zablokování, který vznikl z dlouhodobých bloků a na tyto příčiny se zaměřuji komplexně masáží, bolest jako takovou vnímám jako další kontrolku v celé řadě a pro mně nemá takřka žádný význam. Je to poslední varování a jen varování pro lidi, kteří jednají se sebou špatně.

Masáže a poradenství podle TČM