Uvedu zde jednu takovou masérskou záhadu, kdy je lepší na bolavá záda vůbec nesahat. Je to myšleno naprosto vážně, člověk je rozlámaný, utahaný a vždycky mu tak nějak pomohla masáž zádíček a tak si nějakou takovou masáž opět objedná.

Někdy nezabírá promasírování celého těla a někdy dokonce ani promasírování bolavého místa, i když se právě s tím přeci na masážích běžně počítá.

Žádat a provozovat masáž celého těla je klasickým omylem nezkušených zákazníků a masérů v zemi a dokonce i v Praze, kde masérská tradice netrvá staletí a to se brzy nezmění. V nejlepším případě to prostě pomůže jen trochu. Co tedy nabízíme a navrhujeme my?

Masérské principy mají ohromnou hloubku nejen co do znalostí, ale i zkušeností a později schopností. Čínská masáž nebyla vymyšlena způsobem pokus - omyl, ani postupným nabíráním znalostí a zkušeností, tak to dělají dnes jednotlivci i profesionální maséři v Praze i po celém světě, nedá se nic dělat, ale mají původ z mystických výšin taoistů. Čínské masáže, stejně jako celá TČM není o víře v dráhy, jak se u nás říká, že oni věří.... Čínská energetická masáž je o energiích, které jsou v různých projevech vidět a tyto jdou po drahách. U nás je sklon vysvětlovat všechno čemu nerozumíme jako placebo, a

speciálně u masážích se pořád mluví o reflexech, jako bychom byli tupé opice.

Celá záhada tkví v energetice člověka, kdy při začínajícím zánětu, který se nakonec třeba ani nerozeběhne, dochází k energetickému přesycení dráhy močového měchýře, která je přes celá záda. Na zákazníkovi není na první pohled nic vidět, on sám nic necítí, lékaři by nic nenašli, ale přesto sáhnout na záda v tomto okamžiku vůbec nepomůže, nebo jen velmi málo.

Zajímavé je, že to platí pro vztahy stejně,

v tomto okamžiku si partneři navzájem nepomůžou a při častějším provozování mohou dokonce získat nedůvěru ke svým masážím a dotekům a nestačí se pak divit, co se to s nimi děje.

Totéž platí při vyčerpanosti celého organismu z přepracování, nebo při akutním stavu vyhoření. na záda se nesahá, i když nebolí, ani když bolí.

Mistrovství masáží spočívá v úplně jiných postupech a my v Praze je už máme.

Sice jsme na to přišli tisíce let po Číně, ale přišli jsme na to.