Kde se bolesti berou?

Bolest je dozrálý blok. Zpočátku bloky nebolí, ale odborníci jako my a citliví lidé je poznají. Projevují se sníženou koordinací v pohybech později výrazným omezením pohybu, ale pořád ještě nebolí. Blok vzniká tuhnutím a ztrátou mobility. Tuhnutí a blokování je naší stínovou přirozeností. Dál se dozvíte, za co všechno bloky mohou a jak jsou "neviditelné."

Zpočátku se tělo umí blokům bránit Zdravé dítě je odblokované. Násilným korigováním těla, jeho omezováním bloky vznikají a to už v dětství a schopnost těla se samo odblokovat, postupně mizí. Zpočátku pomáhá trochu sportu, později naopak sport všechno zhoršuje a nakonec se s ním musí skončit.

Často se setkáváme s pojmy civilizační choroby.  Všude se toho píše příliš mnoho, víme toho stále více , ale problémy přibývají! Jaký má potom smysl, že informací je stále více, když problémů s pohybovým aparátem přibývá? Není lepší toho někdy vědět méně?  Jaképak zázraky se nám dnes vlastně nabízí:

milióny mastiček a doplňků stravy, dále jsou to léky, kapačky, opichy, dále operace a pořád dokola

- Slibuje se stále modernější léčba. Slibuje , to ano. A výsledky? Když začne něco opravdu bolet, možná na vás vlastní doktor začne koukat jako na simulanta, vrhne na vás nedůvěřivým pohledem a pro začátek  nějaké prášky, na vyzkoušení


Tuhneme a blokujeme se všichni stále více. Moderní léčba jen hezky zní, ale výsledky?!

Civilizační choroby jsou masovým zablokováním

A je to venku, není vůbec žádným překvapením, že k tzv. civilizačním chorobám lze směle přiřadit i to, že jsme prakticky všichni permanentně zablokováni, uvádí se, že poslední desítky let celkově tuhneme vytrvale stále rychleji a od nižšího věku.  


Tuhneme od páteře, nebo odjinud?

Příčin tuhnutí těla a vznik "nepohyblivých" částí těla , tedy bloků, je mnoho.

- stres

-strnulé polohy - při práci , zábavě i sportu !!!!

-potrava

- žádné opravdové vyžití, žádná úleva - nuda a pocit nespokojenosti láká do sportování a jiných špatných aktivit plodící jednostrannou zátěž, stres, adrenalin, záporné emoce obecně. Partneři si mohou být největší oporou, jenže platí i opak, že se navzájem zatěžují ještě více. Zajímá vás problematika spokojenosti? Přečtěte si o čem je vlastně masáž. A zkuste  Vztahové poradenství v Praze v centru.

Naše masáže mohou postupně odblokovat celé tělo, včetně páteře a oběhu všech tělních tekutin

Z hlediska Čínské masáže není pojem civilizační choroba něčím novým. Vážení přátelé, postup je po celá tisíciletí pořád stejný. Masáží rozpohybujeme... čtěte více zde.

Křivá a tuhá páteř je magnetem na bolest. Nechte si páteř u nás občas zkontrolovat!

Zastavme zvětšování lordóz a hrbů.

s takovou křivostí páteře je často těžký boj, laik si obvykle toho vůbec nevšimne , nebo mu to je dokonce úplně jedno , protože nic nebolí. Když začne něco bolet a samo to nepřejde, tak teprve v tomto stádiu se začne hledat řešení, nejlépe rychle a napoprvé - Dornova metoda dokáže často napoprvé odstranit bolest, ale nikoliv lordózy a hrby desítky let staré !

Neuvěřitelné čtěte dále: Na bolest si někdo těžce zvyká a jiný ji vyhledává 

Pasivní pokračování v tuhnutí není žádnou metodou.

"Často je tuhost nevědomá, někomu je i příjemná, někdy se dokonce odborníky doporučuje proti hypermobilitě." Móc děkujeme, a až všichni úplně vytuhnem, co dál?

Myslíte si, že máte opačný problém, že jste hypermobilní? 

Občas mi někdo vypráví, jak se nechal u někoho úžasně odblokovat a napoprvéNa jednu návštěvu lze odstranit bolest, to ano , to u nás je časté, ale nelze odblokovat vše na jednu návštěvu! V takovou blbost se moc nevěřilo snad ani za krála klacka. Při psaní tohoto článku se píše rok 2015 a pořád kolují podobné pověry.

Zdravý a přirozený vývoj jde jedině přes odblokování

Pro nás není otázkou jestli odblokovat, ale jak. Záleží to na osobních dispozicích, aktivitách, zkušenostech a ochotě konkrétních osob. Tuhost se stále zvětšuje a vše se nesprávně přičítá ke stáří a čeká se, že doktoři všechno nakonec vyřeší. Nejzrádnější jsou bloky, které nebolí celá desetiletí, nebo to střídavě odeznívá, protože až začnou bolet trvale, nikdo si s nimi nebude vědět rady. Řešení pak nebývá hezké. Zdravá společnost by se měla ptát úplně obráceně, jak zabránit zablokování. To je skutečná cesta k preventivní péči o své zdraví.

Pokud nejste světovým velmistrem v odblokování sama sebe - existuje pro vás jediné řešení: spolupráce s odborníky -  jako u nás na poliklinice na Praha 4 , nebo v centru.

Zablokované bývají i děti - nabízíme dětské a studentské slevy.

aktualizováno 2.12..2015 E. Reiter

Čtěte dále : Jak se konečně uvolnit?